Kalkulator płytek – oblicz ile płytek potrzebujesz

Udostępniamy przydatne narzędzie, dzięki któremu obliczysz ile płytek potrzebujesz. Kalkulator pozwala na łatwe obliczenie powierzchni, ilości zaprawy, ceny płytek, czy obwodu ułożonej powierzchni.

kalkulator płytek

Kalkulator dostępny w tym miejscu (kliknij tutaj)

Czytaj dalej

Opublikowano Design, FAQ, kafle cementowe, Kuchnia, Płytki, Płytki cementowe, Projektowanie, Symulacje | Otagowano , , , , , , , , , | Skomentuj

Płytki cementowe Kolory Maroka pod prysznicem

Płytki cementowe Kolory Maroka nadają się do ułożenia pod prysznicem. Płytki mogą być wykorzystywane zarówno na podłogach, jak i ścianach prysznicowych. Wynika to ze sposobu produkcji płytek, ich uszczelnieniu oraz wysokiej barierze ochronnej tworzącej przez impregnaty, które są specjalnie dedykowane do płytek cementowych.

płytki cementowe Kolory Maroka pod prysznicem

płytki cementowe Kolory Maroka pod prysznicem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj dalej

Opublikowano Aranżacje, Design, FAQ, Impregnacja i ochrona, Kafelki, kafle cementowe, Łazienka, Płytki, Płytki cementowe, Projektowanie | Otagowano , , , , , , , | Skomentuj

Płytki cementowe tanio

W sklepie Kolory Maroka można dostać tanio płytki cementowe. Część płytek jest przeceniona ze względu na to, że jest to końcówka partii. Często płytki cementowe są w promocjach i warto szukać ich w Promocjach. Warto też zapytać konsultantów, które płytki są w tej chwili tanie. Czasami sprzedawane są tanio kafle cementowe, które są lekko uszkodzone (płytki jak najbardziej nadają się do użytku, posiadają delkatne defekty) i w tym wypadku takie płytki cementowe są sprzedawane bardzo tanio. Ceny potrafią spaść do nawet 100 zł/m2 co w przypadku płytek cementowych to są ceny niespotykane.

Opublikowano Płytki cementowe | Otagowano , , | Skomentuj

Portugalskie płytki cementowe

Portugalskie płytki cementowe są jednym z symboli dawnej i współczesnej Portugalii. Można je spotkać w zabytkowych kamienicach, kościołach, wnętrzach domów oraz miejscach użyteczności publicznej, takich jak stacje metra, dworce czy urzędy. W portugalskim wzornictwie płytek cementowych widoczne są wpływy mauryjskie i berberyjskie . Portugalskie płytki cementowe spełniają nie tylko funkcję ozdobną i dekoracyjną. Są również bardzo praktyczne: trwałe i łatwe w utrzymaniu, latem chronią przed upałem, zima przed wilgocią.

Portugalskie płytki cementowe

Portugalskie płytki cementowe

Tradycyjne portugalskie płytki cementowe

Tradycyjne portugalskie płytki cementowe

Portugalskie kafle cementowe

Portugalskie kafle cementowe

 

Eleganckie kafle cementowe na ścianie - Ciekawe wnętrze z kaflami ściennymi

Pomysł na kafle cementowe na ścianę – Oryginalne wnętrze z cementowymi kaflami

Ścienne płytki cementowe kafle cementowe z Portugalii

Ekskluzywne płytki cementowe z Portugalii

Portugalskie plytki cementowe kafle cementowe

Portugalskie plytki cementowe

Kafle cementowe portugalskie

Kafle cementowe portugalskie

Portugalskie płytki podłogowe

Portugalskie płytki cementowe

Portugalskie płytki cementowe

Płytki portugalskie

Portugalskie kafle cementowe

Portugalskie kafle cementowe

Jeśli spodobały się Państwu portugalskie płytki cementowe, zapraszamy do naszego sklepu:

 

Opublikowano Aranżacje, kafle cementowe, Kuchnia, Łazienka, Płytki, Płytki cementowe | Otagowano , , , | Skomentuj

Jak zrobić płytki cementowe – produkcja płytek cementowych w domu

Produkcja płytek cementowych to dość skomplikowany proces, ale nie oznacza to, że nie da się wyprodukować takich płytek we własnym mieszkaniu.

Domowa produkcja wzorzystych płytek cementowych w domu teoretycznie jest możliwa, jednak ze względu na skomplikowanie całego procesu jest to bardzo trudne. Można natomiast pokusić się o zrobienie płytek cementowych jednobarwnych. Nawet w przypadku płytek cementowych jednobarwnych nie jest to zadanie proste, jednak jest to wykonalne, co ukazuje poniższy film instruktażowy.
Pomimo, iż proces samej produkcji tych nie wydaje się być szczególnie trudny, główną trudnością jest dobranie odpowiedniego cementu i mieszanek (warstwy kolorowej i warstwy spodniej). Zły dobór mieszanki może skutkować m.in. kruszeniem się płytek, łuszczeniem, odbarwianiem się, nierównomiernym wybarwieniem.

Jak zrobić płytki cementowe – porady:
– przetestuj kilka rodzajów mieszanek cementu
– koniecznie, przed wyprodukowaniem całej partii, wyprodukuj kilka płytek testowych (żeby całość nie poszła do kosza), które odleżą co najmniej tydzień.
– jak już robisz docelową partię płytek, lepiej zrobić to za jednym razem, bo zreplikowanie koloru może być bardzo trudne bądź wręcz niemożliwe.
– najlepiej byłoby mieć dostęp do prasy hydraulicznej, dzięki której zwiększa się gęstość płytki, a co za tym idzie zwiększa się wytrzymałość przy mniejszej nasiąkliwości.
– pozostaw płytki do dłuższego schnięcia (płytki nie mogą schnąć za szybko, bo wytworzą się naprężenia).

 

Opublikowano Płytki, Płytki cementowe | Otagowano , , , | Skomentuj

Marokańskie płytki podłogowe

Marokańskie płytki cementowe ułożone na podłodze lub ścianie to znakomity pomysł dla osób ceniących sobie orientalne, arabskie wnętrza. Wiele z naszych płytek jest utrzymanych w arabskiej, marokańskiej stylistyce.

Cementowe płytki podłogowe

Płytki cementowe marokańskie

płytki cementowe - fugi

Marokańskie płytki podłogowe

płytki cementowe fugi II

Arabskie płytki podłogowe

Eleganckie płytki cementowe na ścianie - Oryginalne pomieszczenie z kaflami ściennymi

Inspirujące marokańskie kafle cementowe ścienne 

Inspirujące kafle cementowe na ścianie - Oryginalne pomieszczenie z kaflami ściennymi

Arabskie płytki podłogowe

 

Wyjątkowe ścienne na ścianie - Oryginalne wnętrze z kaflami cementowymi

Marokańskie płytki podłogowe

Jeśli spodobały się Państwu płytki podłogowe marokańskie, zapraszamy do naszego sklepu:

Opublikowano Aranżacje, Płytki cementowe | Skomentuj

Kolor roku wg Pantone w naszych produktach

Ziemista winna czerwień,eleganckie bordo z domieszką brązu, miks fioletu i purpury, przybrudzone bordo, rdzawy odcień miedzi… Jakkolwiek by nie określać kolor Marsala, stał się on synonimem bogactwa, wyrafinowania i luksusu.
Okazuje się, że kolor roku 2015 według Pantone już zdołał wzbogacić tegoroczny design, wzornictwo i projektowanie. Ale to nie oznacza, że kolor ten jest całkiem nowy. To raczej naturalny odcień, niejednokrotnie spotykany w naturze, dzięki czemu w jego towarzystwie czujemy spokój i ciepło.
Właściwie możemy go dostrzec wszędzie, bo kolor Marsala to kolor o wielu twarzach. Rano będzie on głęboką czerwienią, po południu burgundem, a wieczorem wytrawnym winem. Każde wnętrze z głębokim, ciepłym kolorem Marsala zyska nadzwyczajny, elegancki a jednocześnie domowy klimat. Tak uniwersalny kolor sprawi, że Twoje wnętrze stanie się ponadczasowe, już na zawsze pozostając nie tylko modnym, ale i przytulnym zakątkiem Twojego domu. Czemu by nie rozpocząć swojej przygody z wyrafinowaną Marsalą?
Poniżej przedstawiamy produkty z naszej oferty, które wzbogacą i urozmaicą wnętrze kolorem Marsala:

 

 

Opublikowano Arabskie rękodzieło, Design, Kafelki, kafle cementowe, Marokańskie ozdoby, Płytki, Płytki cementowe, Projektowanie, Umywalki ceramiczne, Umywalki nablatowe, Umywalki wpuszczane | Otagowano , , , , , , | Skomentuj

Płytki cementowe Warszawa

Płytki cementowe dostępne w naszym sklepie internetowym można zobaczyć w naszym salonie w Warszawie. W naszym salonie przy ulicy Zwycięzców na Saskiej Kępie można zobaczyć dziesiątki wzorów naszych płytek, skonsultować się odnośnie wszelkich wątpliwości technicznych, a przede wszystkim zobaczyć jak płytki wyglądają na żywo. Tutaj zobaczysz wybór naszych płytek : sklep Kolory Maroka Czytaj dalej

Opublikowano Kuchnia, Płytki cementowe | Otagowano , , | Skomentuj

Płytki cementowe – Płytki Cementowe – Poradnik od Ekspertów – Część 5 – Jak usuwać ślady cementu na płytkach

Podczas układania płytek możesz się spotkać z tym, że płytki będą miały ślady po cemencie. Może on wyciekać z fug wypełnionych zaprawą albo być pozostałością po niezbyt dokładnie zebranej zaprawie z płytki. Rozpoznaj rodzaje zabrudzeń, jakie występują na płytkach i się ich pozbądź.

płytki cementowe

płytki cementowe

Czytaj dalej

Opublikowano Aranżacje, Design, FAQ, Impregnacja i ochrona, Kuchnia, Płytki cementowe | Otagowano , , , , , , , , | Skomentuj

Płytki cementowe – Płytki Cementowe – Poradnik od Ekspertów – Część 4 – Jak ułożyć efektowny wzór?

Łazienka z piękne zaakcentowaną podłogą z płytek cementowych lub kuchnia w egzotycznym stylu to marzenie wielu osób, które przystępują do urządzenia lub remontowania mieszkania. Jednak, aby osiągnąć wymarzony efekt warto dokładnie omówić zagadnienie z ekipą montażową oraz sporządzić plan, który będzie pomocny w realizacji projektu.

Oryginalne wnętrze z cementowymi kaflami -Wyjątkowe płytki cementowe ścienne

Ciekawe wnętrze z płytkami cementowymi -Wyjątkowe kafle cementowe na ścianie

Płytki cementowe pozwalają na zaczarowanie wnętrza – dzięki wzorom i kolorom można do własnego domu wprowadzić okruszek dalekiego świata. Wzory, które można ułożyć z płytek są przepiękne i trwałe. Za ich pomocą można kreować niesamowite obrazy na ścianach lub podłogach.
Co zrobić, aby wzór odzwierciedlał nasze wyobrażenia? Jak uniknąć błędów montażowych? Przede wszystkim podstawą w tworzeniu efektownego wzoru jest bardzo skrupulatne zaplanowanie prac oraz dobrze narysowany plan z zachowaniem odpowiedniej skali. Czytaj dalej

Opublikowano Aranżacje, Design, FAQ, Impregnacja i ochrona, Kuchnia, Łazienka, Płytki, Płytki cementowe, Projektowanie | Otagowano , , , , , , | Skomentuj