Płytki Cementowe – Poradnik od Ekspertów – Część 1 – Wybór i Układania

Płytki cementowe - proces produkcji

Dlaczego zwykłe płytki ceramiczne, które można znaleźć w większości polskich domów są niezbyt trwałe? Podczas gdy kafle, które mamy okazję podziwiać na ścianach domostw w egzotycznych zakątkach świata, takich jak Maroko czy bliższa nam Hiszpania, zachwycają wyrazistością barw i – mimo że często zdobią zewnętrzne ściany budynków – trwają w prawie niezmienionym stanie przez wiele, wiele lat. Odpowiedź jest prosta i znajdziecie ją w pierwszej części Poradnika.

WYBÓR PŁYTEK

Wybór wzoru płytek nie należy do najłatwiejszych rzeczy, jeszcze większe wyzwanie może przynieść dla niektórych ich układanie. Choćby z tego powodu, że wszystkich wzorów jest po prostu całe mnóstwo. Od kilku dziesięcioleci są one wytwarzane ręcznie, przez co ich powierzchnia jest zwykle nieregularna i znalezienie dwóch identycznych kafelków graniczy z cudem. Są za to niezwykle trwałe i odporne.

Dobrym sposobem jest wykorzystanie symulatora układania płytek. Dzięki czemu na własne oczy możemy zobaczyć jak prezentują się płytki po ułożeniu.

symulator-

PRZEKONAJ SIĘ JAK DZIAŁA SYMULATOR

Picture3

 

 

 

 

 

UKŁADANIE

Montaż płytek cementowych jest niezwykle prosty. Podstawowa zasada: powierzchnia, na której układane są płytki musi być sucha i idealnie płaska. Po odpowiednim ułożeniu podłoga uzyska niezmieniony przez wiele lat kolor i kształt.
Proces układania płytek jest szalenie prosty i można podzielić go na 4 części:

1. Należy uprzednio przygotować suchą oraz idealnie płaską powierzchnię. Nigdy nie umieszczamy płytek na mokrym cemencie – wilgoć może spowodować wystąpienie plam na płytkach.


2. Do układania płytek należy użyć kleju na bazie cementu.Płytki układamy po kolei – bez użycia młotka i innych tego typu narzędzi celem uniknięcia uszkodzeń.


Picture4


3. Należy zachować jak najmniejszy odstęp pomiędzy płytkami. W celu wypełnienia odstępów między płytkami, należy zaaplikować odrobinę płynnego cementu. Następnie dokładnie sprawdzamy wypoziomowanie.


watch (3)


4. Nadmiar płynnego cementu w szczelinach należy usunąć przy pomocy wody i ściereczki lub papieru ściernego, celem uniknięcia wystąpienia plam na płytkach. Nawilż płytki przed nałożeniem fugi. Fuga powinna być bezbarwna, aczkolwiek może być dopasowana do wzoru płytek. Po jej nałożeniu wystarczy usunąć nadmiar fugi przy użyciu wody.


watch (4)


Teraz wystarczy już tylko przygotować impregnat, ale o tym w kolejnej części poradnika :)

navas1

Tak prezentuje się jedna z aranżacji prawidłowo ułożonych płytek.

Opublikowano Design, kafle cementowe, Kuchnia, Łazienka, Płytki, Płytki cementowe, Projektowanie, Symulacje | Otagowano , , , , , , , , , , | Skomentuj

Tradycyjne polskie wzory gorsecików na płytkach cementowych

Tego typu kafle, tzw. „gorseciki” modne w latach 30., wzięły swą nazwę od kształtu talii ściągniętej gorsetem. Dziś te przepiękne wzory ponownie wracają do łask.

W rezultacie powstał kafel korespondujący z klasycznym wzorem lat 30., zamykający go w jednej płytce, dostępny w kilku zestawieniach kolorystycznych i dwóch rozmiarach. Odświeżony „gorsecik” pasuje zarówno do starej kamienicy, jak i nowoczesnego, monochromatycznego i surowego wnętrza loftu. Dodaje wnętrzu dynamiki, koloru lub wprowadza potrzebny kontrast – niezależnie od powierzchni projektowanego pomieszczenia.

polski wzór "gorseciki"

polski wzór „gorseciki”

DSC03018

polski wzór „gorseciki” połączony


 

Gorseciki są już dostępne! Jeśli spodobał się ten wzór tradycyjnych polskich wzorów płytek cementowych, zapraszamy do naszego sklepu:

przejscie

Opublikowano Kuchnia | Otagowano , , , , , , , , | Skomentuj

Kafle cementowe – aranżacje wnętrz

Film ukazujący pomysły na aranżację wnętrz z wykorzystaniem płytek cementowych.

Jeśli spodobały się Państwu cementowe płytki podłogowe, zapraszamy do naszego sklepu:

Opublikowano Aranżacje, Płytki cementowe, Projektowanie | Otagowano , , | Skomentuj

Płytki geometryczne cementowe

Hiszpańskie płytki cementowe o geometrycznych kształtach.

Płytki cementowe, a ogrzewanie podłogowe

Płytki cementowe i ogrzewanie podłogowe

Wyjątkowe ścienne na ścianie - Oryginalne wnętrze z kaflami cementowymi

Ciekawe płytki cementowe ścienne – Ciekawe pomieszczenie z kaflami cementowymi

Pomysł na płytki cementowe na ścianie - Oryginalne wnętrze z kaflami ściennymi

Pomysł na płytki cementowe na ścianie – Oryginalne wnętrze z płytkami cementowymi

Cementowe kafle

Cementowe kafle

Hiszpańskie kafle cementowe

Hiszpańskie kafle cementowe

Jeśli spodobały się Państwu cementowe płytki podłogowe, zapraszamy do naszego sklepu:

Opublikowano kafle cementowe, Łazienka, Płytki cementowe | Otagowano , , , | Skomentuj

Kafle cementowe na ścianę – Pomysły i aranżacje

Poniżej przedstawiamy najciekawsze aranżacje z kaflami cementowymi położonymi na ścianie.
Jak widać na zdjęciach płytki zostały użyte zarówno w kuchniach nad blatami, pod okapem kuchennym, jak i w łazienkach na ścianach i pod prysznicem.

Płytki są dostępne w sklepie Kolory Maroka

Opublikowano Kuchnia | 4 komentarzy

Płytki cementowe – opinie

Oto opinie naszych zadowolonych klientów:

Płytki sprawują sie znakomicie. Nie sprawiały chyba też zbyt dużo kłopotów przy kładzeniu. Byłam pozytywnie zaskoczona kolorystyką bo przecież nie widziałam płytek na żywo wybierając je z katalogu. Próbki kolorystyczne znajdujące się w sklepie dość dobrze oddały kolory na płytkach, które przyjechały do domu. Nie są to jednak płytki dla tych, którzy wymagają, żeby każdy kafelek był identyczny i wyjęty spod igły – różne drobne przebarwienia, nierówności we wzorze (widoczne jednak dopiero jak się im przyjrzy uważniej) to w moich oczach zaleta tego produktu, dodająca mu autentyczności, ale nie każdemu taki sznyt może odpowiadać. W utrzymaniu są absolutnie bezproblemowe oraz dobrze trzymają fugę.

Anna z Zakopanego

 

Jestem bardzo zadowolony. Płytki sprawdzają się wyśmienicie. Zostały położone na ścianie i prezentują się cudownie. Polecam.

Filip z Warszawa

 

Płytki cementowe prezentują się kapitalnie w naszej łazience. Mogę je z czystym sumieniem polecić każdemu. Właśnie teraz zamawiamy płytki do korytarza. Każda osoba odwiedzająca nasz dom jest pod wrażeniem właśnie tych płytek. Gorąco polecam!

Krzysztof z Sochaczewa

Opublikowano Opinie, Płytki cementowe | Otagowano , , | Skomentuj

Kafle cementowe i płytki cementowe – KATALOG

Zapraszamy do zapoznania się z naszym najnowszym katalogiem. Znajdziecie tam m. in. płytki cementowe oraz kafle cementowe! Strony: 12-17.

Kafle cementowe i płytki cementowe KATALOG

Płytki i kafle cementowe - Katalog

Płytki i kafle cementowe – Katalog

 

Jeśli spodobały się Państwu kafle cementowe, zapraszamy do naszego sklepu:

Opublikowano Impregnacja i ochrona, Kafelki, Płytki cementowe | Otagowano , , , , | 1 komentarz

Kafle cementowe

Chcesz wiedzieć więcej o kaflach cementowych?

Zapoznaj się z naszym poradnikiem:

Kafle cementowe – PORADNIK

Dowiesz się m. in:

  • Jak wygląda proces produkcji kafli cementowych?
  • Jak układać kafle cementowe?
  • Jak impregnować, czyścić i nabłyszczać kafle cementowe?
  • Czy kafle cementowe mogą zostać położone z ogrzewaniem podłogowych?
  • Poznasz dane techniczne

Jeśli spodobały się Państwu kafle cementowe, zapraszamy do naszego sklepu:

Opublikowano Impregnacja i ochrona, Kafelki, Płytki cementowe | Otagowano , , , | Skomentuj

Cementowe płytki podłogowe

Hiszpańskie płytki enkaustyczne, czyli cementowe płytki podłogowe.

Opublikowano Płytki, Płytki cementowe | Otagowano , | Skomentuj

Płytki cementowe – poradnik

Jak kłaść płytki cementowe

Film instruktażowy:

Impregnacja

Proces impregnacji polega na nałożeniu na płytkę warstwy ochronnej w celu zabezpieczenia przed działaniem warunków atmosferycznych, wody, kurzu, tłuszczu czy też różnego rodzaju plam.

Płytki podłogowe cementowe pokryte impregnatem są odporne na ścieranie oraz wnikanie cieczy np.: wody, wina bądź tłuszczu. Gwarantuje trwałość i estetyczny wygląd. Zaleca się impregnację naszych cementowych płytek podłogowych. Dostępny jest zarówno impregnat nabłyszczający, który wysyca barwy,  matowy oraz standardowy, który nie zmienia efektu wizualnego.

Impregnatu (dostępny w naszym sklepie) nie należy rozcieńczać z wodą. Zaleca się nakładanie wałkiem, gąbką lub pędzlem. Powstające ewentualnie w trakcie pracy z nadmiaru środka  mokre plamy usuwać gąbką lub szmatką. Nie należy chodzić po mokrej powierzchni.

Warunkiem każdego skutecznego zabiegu impregnacji jest sucha i czysta powierzchnia, ewentualne ogrzewanie podłogowe musi być wyłączone. Dobrze wykonany zabieg impregnacji zabezpiecza płytki na wiele lat.

Proces produkcji płytek cementowych:

Film:

 

Uwagi

Ze względu na unikalny proces produkcji płytki mogą posiadać  drobne niedoskonałość wynikające z zastosowania techniki hydraulicznego wytwarzania. Nie należy postrzegać ich jako wad produktu.

Prawo do zwrotu towaru nie obejmuje płytek produkowanych na indywidualne zamówienie klienta z wykorzystaniem naszego symulatora

Jeśli spodobały się Państwu cementowe płytki podłogowe, zapraszamy do naszego sklepu:

Opublikowano Płytki cementowe | Otagowano , , , | Skomentuj